Menü
Kategoriler
Hemen şimdi başla
28 Ocak 2018 Basit ve Mutlu Yaşam

Sade ve fazlalıkların olmadığı bir yaşam alanı demek, rahat ve huzurlu bir zihin demektir bence. Eşyaya amaçsızca bağımlı olmak ve işimize yaramayacağını bile bile onlardan kopamamak bizi hayata karşı da aynı durum içine sokuyor, hiç fark ettiniz mi? 

Katı, değişikliklere karşı duran, yeni durumlardan korkan ve hoşgörüsüz insanların sayısındaki artış ile insandan çok eşyaya değer veren kişilerin sayısındaki artışın doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. Hayat, her an yeniden şekilleniyor, değişiyor ve dönüşüyor. Bu duruma adapte olup, hayatın akışına uyabilenlerin gerçekten huzurlu bir yaşam süreceğine inanıyorum.

Evet yeni başlangıçlar yapmak için bazen eskilerden kopmak gerekir. Hiçbir suçluluk duymadan ve kolaylıkla evimizden/hayatımızdan çıkartabileceğimiz şeyler var mıdır peki? Bunların neler olabileceğini düşündüm ve tam 20 tane madde derledim. Daha basit bir yaşama ilk adım için, harika bir deneyim olabilir.

Gönderilecek eşyaları bağışlayabilir, birilerine verebilir ya da direkt çöpe gönderebilirsiniz. Bu, o eşyaların genel durumuna ve sizin tercihinize bağlı elbette ama burada derlediklerim genellikle kimsenin işine yaramayacak şeyler. İşte tam da bu yüzden ayrılması en kolay eşyalar.

Buyrun o zaman.

Evinizden göndermeniz gereken 20 şey

 1. Tekini bir türlü bulamadığınız çoraplar (Bazı çorap teklerinin farklı bir evrene gittiğine dair olan inancım iyice arttı bu arada).
 2. Üzerinize uymayan (dar/bol) kıyafetler
 3. Bir kere bile giymediğiniz promosyon tişörtler, şapkalar
 4. Son kullanma tarihi geçmiş makyaj ürünleri
 5. Eski diş fırçaları
 6. Kırık, bozuk takılar ile esnekliğini yitirmiş eski lastik tokalar
 7.  Çatlak bardak ve tabaklar
 8.  Plastik pet şişeleri / yoğurt kaseleri
 9.  Ne işe yaradığı bilinmeyen kablolar
 10.  Yırtık, aşınmış eski cüzdan / çantalar
 11.  Mağaza katalogları
 12.  Ödenmiş eski faturalar
 13.  Eski dergiler (magazinsel olanlar özellikle)
 14.  Son kullanma tarihi geçmiş paketli / hazır gıdalar
 15.  Kırık oyuncaklar
 16.  Eşantiyon verilen / alınan şampuanlar ve vücut losyonları
 17.  Son 6 aydır giyilmeyen pijama ve gecelikler
 18.  Kapağı kayıp plastik saklama kapları
 19.  İçi çizilmiş teflon tavalar ve tencereler
 20.  Bozuk elektronik aletler

Daha az eşya ile yaşamanın daha fazla mutluluk getirdiğinini bizzat görmek için, haydi şimdi elinize bir çöp poşeti alın ve harekete geçin.

Sevgiyle…

"2" Comments
 1. Katılıyorum gönülden..ben sıkça eliyorum arkadaşlaırma da baskı yapıyorum :))

 2. Kirik bardak ve tabaklarin annem hep kotu sans ve kotu enerji getirdigini dusunur, ya hemen atar ya da en kisa zamanda ayni islevde bir bardak ve tabak daha alir. Bu arada takim bozulacak diye catlamis urunleri atamayan ya da atip da uzulenler oluyor (bkz: esim). Biz careyi cok bilinen, tek tek de alinabilen takimlar almakta bulduk; mesela pasabahce’nin ince belli bardaklari gibi. Boylece kirilsa da yerine aynisini alabiliyoruz.

Yorumlar kapalı
*