Menü
Kategoriler
Basit ve Mutlu Yaşam – Başlangıç
9 Kasım 2018 Basit ve Mutlu Yaşam

Basit ve Mutlu Yaşam‘ı huzurlu ve anlamlı bir hayat için yürünecek patika bir yola benzetiyorum. Bu yoldan çok fazla insan geçmese de, hayata dair gerçek önceliklerini fark etmiş olanlar çoktan ayak izlerini bırakmaya başladılar bile. 

Eğer şehir hayatı ve günlük koşturmacalar içinde hayatını sadeleştirmek ve daha az tüketerek yaşamak adına ilham arıyorsan doğru yerdesin.

Basit ve Mutlu Yaşam, hayatını temel yönleriyle sadeleştirme ve içi dolu, anlamlı bir hayat sürdürebilme üzerine bir yaşam tarzı.  Daha az ile yaşamaya başlayınca gerçek önceliklerin konusunda zaman, alan ve enerji bulursun.

Fazlalıklardan arındıkça;

  • borçların azalırken, paran birikir,
  • stresin azalırken, sağlığın düzelir,
  • eşyaların azalırken, boş alanlar oluşur,
  • zorunlulukların azalırken, hayattan aldığın keyif artar.

Eğer her şey üstüne geliyor ve nereden başlayacağını bilmiyorsan, hep böyle devam etmek zorunda değil. Aynı yollardan ben de geçtim; çok fazla harcadım, çok fazla yoruldum, kendime zaman ayıramadım, sağlığımdan oldum. Bir zamanlar ben de hep daha fazlasını istedim ve mutlu olmak içn daha fazlasına ihtiyacım olduğuna inandım, ama artık o yolda değilim.

Bizzat kendi hikâyemi paylaşmak ve şehir hayatından kaçmadan da basit ve mutlu bir yaşamın mümkün olduğunu göstermek için Basit ve Mutlu Yaşam kitabını yazdım.

Basit ve Mutlu Yaşam gerçekte olduğun kişiyle yüzleşmeni, onunla barışmanı, onu kabullenmeyi sana gösterebilecek bir yaşam tarzı.

Sevgiyle.

"2" Comments
  1. Harika bir konu secmissiniz yazmak icin, kitabinizi nereden temin edebiliriz?

    • Teşekkür ederim:) Kitabım tüm kitapçılarda ve online kitap satan tüm mağazalarda. Sevgiler.

Yorumlar kapalı
*